Крюгера виявили у Чернівцях
Виявилося, що Чернівецький художній музей володіє картиною одного з найвідоміших німецьких художників XIX століття Франца Крюгера, який був придворним живописцем пруського короля Вільгельма ІІІ та улюбленим художником російського імператора Миколи І.
Таке відкриття вдалося здійснити директорові музею Тетяні Дугаєвій:
– Я вже давно займаюся дослідженням однієї з наших картин. І ось нещодавно в Інтернеті потрапляю на інформацію про Франца Крюгера. Уявіть, якою була моя радість як науковця, коли співставлення стилів його картин та музейної засвідчило безпосередній стосунок цього художника до нашого експонату.
Картина «Битва під Грохувим» прикрашає одну із зал художнього музею з 1988 року, куди вона потрапила як подарунок з Львівської картинної галереї, і тому особливо цінна для музейників. Точну назву картини також вдалося розгадати нещодавно. Сюжет відображає придушення польського повстання 25 лютого 1831 року російськими військами під невеличким містечком Грохувим. Там відбулася кровопролитна битва, в якій поляки зазнали поразки, проте зуміли зупинити російське військо від походу на Варшаву.
Автор цього полотна відомий численними портретами королівських родин. Його твори нині зберігаються в Національній галереї Берліна, в музеях і галереях Франкфурта, Бремена, Нюрнберга, в Ермітажі. І в Чернівецькому художньому музеї!


Валентина Діордійчук.
Газета "Молодий буковинець", 29 вересня 2004 року